+38 044 333 44 93

Андрій Попов: Тренди аудиторського ринку-2020

Сучасний світ змінюється дуже стрімко і не залишає шансів на успіх тим, хто не встигає за його зростаючим ритмом. Бізнес, який бажає не тільки залишатися на плаву, а й виходити на передові позиції, зобов’язаний постійно розвиватися, впроваджувати нові бізнес-моделі, відповідати нормативним вимогам, підтримувати технологічні інновації та давати відсіч кібератак.
Детальніше за посиланням.

Сучасний світ змінюється дуже стрімко і не залишає шансів на успіх тим, хто не встигає за його зростаючим ритмом. Бізнес, який бажає не тільки залишатися на плаву, а й виходити на передові позиції, зобов’язаний постійно розвиватися, впроваджувати нові бізнес-моделі, відповідати нормативним вимогам, підтримувати технологічні інновації та давати відсіч кібератак.

Як правило, контролювати й усувати ризики бізнесу допомагають фірми, що надають аудиторські та консалтингові послуги. Але аудиторські компанії — це теж бізнес, і вони так само потребують підтримки. У сьогоднішній статті розглянемо тренди аудиторського ринку на 2020 рік і визначимо, про що слід пам’ятати власникам і керівникам таких фірм, плануючи свою діяльність.

Стратегія від IAASB

Згідно з повідомленням Ради з міжнародних стандартів аудиту та підтвердження достовірності звітності, стратегія на 2020-2023 роки розроблена з урахуванням активного розвитку технологій, нової динамічної ролі малих і середніх підприємств і зміни потреб у звітній інформації. Також в складі стратегії міститься план дій на 2020-2021 роки.

Основними завданнями на окреслений період були названі:

  • вдосконалення внутрішніх процесів роботи аудиторів за рахунок впровадження новітніх технологій в робочі процеси;
  • правильний розподіл ресурсів;
  • відповідність зростанню потреб ключових стейкхолдерів.

Покращення, що відбудуться із реалізацією означених завдань, повинні посилити позитивний вплив IAASB на аудит, а також зробити реакції Ради на глобальні тренди і потреби всіх зацікавлених в аудиті сторін оперативнішими.

Всесвітня реформа системи оподаткування

16 січня в Україні були прийняті законопроекти №1209-1 і №1210, метою яких стало вдосконалення процедур адміністрування податків і ліквідація протиріч в ПКУ. Це стало великим кроком для країни в процесі виконання Плану BEPS.

Але ОЕСР вже підготувала пакет нових рекомендацій, умовно названих «Планом BEPS 2.0». Завданням цього Плану є реалізація Програми роботи з вирішення податкових викликів, спровокованих глобальною цифровізацією. Програма складається з двох частин:

Частина 1 покликана визначити, як можна модифікувати справжні правила міжнародного оподаткування (в т. ч. традиційні правила ТЦО) з урахуванням діджіталізаціі світової економіки, і змінами, які вона спричинить. Вона зачіпає правила розподілу податкових прав між юрисдикціями і новий порядок розподілу прибутку.

Частина 2 розглядає інші питання, які залишилися відкритими після першої частини Плану. Йдеться про необхідність позбавити транснаціональні корпорації можливості виводити прибуток в низькоподаткові юрисдикції. Саме це завдання має вирішити Глобальна пропозиція щодо протидії розмиванню податкової бази від ОЕСР.

Діджіталізація і розвиток технологій

Довгоочікуваний 5G вперше був протестований в Україні ще в 2019 році, але повноцінне впровадження нової мережі поки що не передбачається. Тим часом, в провідних країнах світу 2020 рік має стати роком загального покриття території п’ятим поколінням швидкісної мережі. Світові експерти очікують, що впровадження 5G посприяє розвитку економіки, оскільки завдяки новітній технології робочі процеси можна буде значно автоматизувати і поліпшити.

Так, можливість отримати миттєвий доступ до аналітичних програм допоможе бухгалтерам швидше генерувати бізнес-рішення в процесі роботи. Завдяки цьому фахівці зможуть пропонувати оперативні коригування стратегії, здатні запобігти проблемам на підприємстві або максимально використовувати можливості для розвитку. Крім того, широкий доступ до онлайн-навчання дозволить фахівцям підвищувати кваліфікацію просто на робочому місці.

Експерти відзначають, що діджіталізація і штучний інтелект найбільш активно сприятимуть зростанню світової економіки в 2020-х роках. А вже в 2025 році цифрова економіка охопить майже чверть світового ВВП. Основним фактором цього послужить діджіталізація промисловості.

Аудиторським компаніям в Україні варто вже зараз подумати, як можна використовувати 5G в роботі, і внести відповідні корективи в свої стратегічні плани.

Зміни в аудиті звітності європейських компаній

Аудиторам, які муситимуть підтверджувати звітність європейських компаній, варто бути дуже уважними при виборі методик і правил проведення робіт. Така правова невизначеність викликана виходом Британії зі складу Європейського Союзу. Якщо Великобританія і учасниці ЄС не узгодять нормативну базу для проведення обов’язкового аудиту, це негативно відобразиться на міжнародному бізнесі.

Ще один нюанс, який вплине на аудиторів після Brexit, — зміни в імміграційній політиці Великобританії. У зв’язку з цим аудиторських фірм, які є членами міжнародних мереж, варто підготуватися до ускладнення процесу ротації персоналу та прийняття участі в міжнародних конференціях і проектах.

Андрій Попов, партнер Kreston

 

Новини і публікації

Ознайомтесь з іншими експертними матеріалами Kreston Ukraine
Kreston Roof Party - IMG 9651
Kreston Roof Party

Минулої п’ятниці Kreston Ukraine відзначила незабутній Happy Friday на даху! Цей особливий вечір був сповнений атмосферою...

Читати далі

НАШІ ПОСЛУГИ

Послуги Kreston Ukraine міжнародним та українським клієнтам

Kreston Ukraine представляє одну з найкращих аудиторських практик в Україні

Пропонуємо комплекс професійних послуг зі зниження податкових ризиків у сфері трансфертного ціноутворення

Оцінка бізнесу та активів для фінансової звітності, угод з капіталом, міжнародних фінансових установ

Реструктуризація бізнесу, фінансовий та податковий Due Diligence, консультації

ДОВІРТЕ СВІЙ ПРОЕКТ ПРОФЕСІОНАЛАМ

ПРИЄДНАТИСЬ ДО KRESTON