+38 044 333 44 93

Коментар Kreston Ukraine про програму “Велике будівництво”

01 березня держава розпочала реалізацію програми «Велике будівництво», у центрі якої – масштабні будівельні роботи та ремонт дитячих садків, шкіл, лікарень, стадіонів і доріг.
Нова стаття онлайн-видання GMK Center розкриває деталі та бюджет програми, а також пропонує погляд фахівців фінансового сектору.
Серед них – експертний коментар Андрія Попова, партнера Kreston.

Читайте статтю за посиланням.

Ключовий елемент програми – будівництво та ремонт автодоріг, на яке залучать 75 млрд грн

З 1 березня розпочинається реалізація програми «Велике будівництво», яка передбачає масштабне будівництво і ремонт дитячих садків, шкіл, лікарень, стадіонів і доріг. Раніше на засіданні Кабінету Міністрів було затверджено перелік з 402 проектів, які  фінансуватимуться за рахунок державного фонду регіонального розвитку. З них 206 – об’єкти програми «Велике будівництво».

Головний елемент програми – будівництво та ремонт автодоріг, на яке залучать 75 млрд грн. Планується, що зазначена сума буде отримана за допомогою акумуляції коштів у Дорожньому фонді. У частині дорожнього будівництва наприкінці лютого роботи вже були розпочаті на 68 об’єктах у 17 областях.

«Сезон дорожніх робіт 2020 року має стати рекордним. Цього року за рахунок усіх джерел фінансування на дорожнє господарство передбачено 75 млрд грн бюджетних коштів, що на 40% більше, ніж було передбачено минулого року. Тому плануємо оновити та побудувати у 2020 році не менше 4000 км автодоріг загального користування державного значення», – заявив Владислав Криклій.

Однак слід враховувати, що Дорожній фонд формується за рахунок ввізного мита на нафтопродукти, транспортні засоби та шини до них, а також акцизного податку з транспортних засобів та ПММ. Ці надходження безпосередньо залежать від валютного курсу, що ставить під сумнів можливість залучення коштів у зазначеному обсязі.

За словами Андрія Попова, партнера компанії Kreston, бюджетних коштів недостатньо для реалізації потенціалу інфраструктурного будівництва в країні, тому необхідно залучити інвесторів. Найчастіше останнім такі проекти нецікаві через відсутність комерційної складової. У зв’язку з цим необхідна розробка програм передачі інфраструктурних об’єктів у концесію. Приклад – платні автомагістралі, що є поширеною практикою в країнах ЄС.

«Комерційна складова інфраструктурних проектів не лише залучить інвесторів, а й забезпечить більш якісну реалізацію, оскільки контроль буде не тільки з боку держави, а й з боку приватних осіб, які зацікавлені в ефективному використанні власних вкладень», – наголошує Андрій Попов.

Загалом у держбюджеті-2020 на фінансування інфраструктури закладено 75,6 млрд грн, у тому числі:

  • будівництво та реконструкція мостів – 500 млн грн;
  • аеродромні комплекси – 1,07 млрд грн;
  • річкові шлюзи – 116 млн грн;
  • модернізація залізниці – 200 млн грн;
  • безпеку дорожнього руху – 3,17 млрд грн;
  • дорожня інфраструктура – 73,7 млрд грн.

Нагадаємо, що обсяг будівництва інженерних споруд у 2019 році зріс на 23,3%, до 95,1 млрд грн. У попередньому році зростання становило 13,6%, або 74,4 млрд грн.

 

Новини і публікації

Ознайомтесь з іншими експертними матеріалами Kreston Ukraine

НАШІ ПОСЛУГИ

Послуги Kreston Ukraine міжнародним та українським клієнтам

Kreston Ukraine представляє одну з найкращих аудиторських практик в Україні

Пропонуємо комплекс професійних послуг зі зниження податкових ризиків у сфері трансфертного ціноутворення

Оцінка бізнесу та активів для фінансової звітності, угод з капіталом, міжнародних фінансових установ

Реструктуризація бізнесу, фінансовий та податковий Due Diligence, консультації

ДОВІРТЕ СВІЙ ПРОЕКТ ПРОФЕСІОНАЛАМ

ПРИЄДНАТИСЬ ДО KRESTON