+38 044 333 44 93

UVCA і Kreston Ukraine представляють результати щорічного огляду Ukraine Venture Capital and Private Equity Markets Overview 2020

Kreston Ukraine разом з UVCA – Ukrainian Venture Capital and Private Equity Association – представляють результати щорічного огляду Ukraine Venture Capital and Private Equity Markets Overview 2020, який також включає дані за 8 місяців 2021 року.

За результатами 2020 року українські технологічні компанії уклали з інвесторами 188 угод на суму 533,5 млн доларів США. Близько 50% угод складають невеликі гранти (25 та 50 тис. доларів США) Українського фонду стартапів — за 2020—2021 роки, він проінвестував українські проекти на суму 5.3 млн доларів США.

Ще 3 роки тому в активі України не було жодного єдинорога, а зараз таких налічується вже 5. GitLab, Grammarly, The Bitfury Group, People.ai та @Ring разом залучили інвестицій на суму 1,3 млрд доларів США та займають впевнені позиції на світовому ринку.

В цьогорічному огляді вперше були проаналізовані ключові тенденції ринку, серед таких зазначені «інвестиційний фокус на software-проекти», «збільшення кількості іноземних інвесторів на українському ринку», «зростання якості українських стартапів та їх зацікавленість у smart money». Були визначені ключові драйвери та бар’єри його розвитку: учасники ринку зазначили, що незважаючи на недосконалість чинної нормативно-правової бази, в країні все ж достатньо венчурного та приватного капіталу для розвитку галузі.

Загалом, всі учасники ринку єдині в своїх прогнозах та оптимістично налаштовані щодо подальшого розвитку ринку — 81% опитаних венчурних інвесторів і 67% приватних очікують зростання всіх кількісних показників. Що стосується перспективних галузей — традиційно такими залишаються високотехнологічні.

Українські інвестори серед ключових факторів прийняття рішення щодо інвестування перш за все відзначають досвід та кваліфікацію команди (94% опитаних венчурних інвесторів і 17% приватних), а також ринковий потенціал бізнес-ідеї (82% опитаних венчурних інвесторів і 83% приватних). Самі ж стартапи при виборі інвестора звертають увагу на його галузеву експертизу, умови інвестування, а також на те, чи зможуть вони отримати smart money.

Результати дослідження свідчать про те, що українські компанії пропонують цікаві, актуальні та конкурентоспроможні на світовому ринку рішення, а також демонструють стійкість та адаптивність в умовах COVID-19. Поступово Україна з експортера талантів та ідей перетворюється на значимого гравця міжнародного ринку венчурного капіталу.

Детальніше тут

Завантажити презентацію Kreston_UVCA Research

Новини і публікації

Ознайомтесь з іншими експертними матеріалами Kreston Ukraine

НАШІ ПОСЛУГИ

Послуги Kreston Ukraine міжнародним та українським клієнтам

Kreston Ukraine представляє одну з найкращих аудиторських практик в Україні

Пропонуємо комплекс професійних послуг зі зниження податкових ризиків у сфері трансфертного ціноутворення

Оцінка бізнесу та активів для фінансової звітності, угод з капіталом, міжнародних фінансових установ

Реструктуризація бізнесу, фінансовий та податковий Due Diligence, консультації

ДОВІРТЕ СВІЙ ПРОЕКТ ПРОФЕСІОНАЛАМ

ПРИЄДНАТИСЬ ДО KRESTON