+38 044 333 44 93

Як довго триватиме карантин з точки зору законопроекту №3275?

Терміни обов’язкової публікації фінансової звітності та аудиторського висновку перенесені через карантин.

У понеділок, 30.03.2020, Верховна Рада проголосувала законопроект №3275 від 29.03.2020 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з Поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)».

Серед іншого, законопроект вносить зміни в закон про бухгалтерський облік, який регулює вимоги до звітності, в тому числі порядок та терміни її публікації:

26. Розділ V «Прикінцеві положення» Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, № 40, ст.365) доповнити новим пунктом 12 такого змісту:

«1-2. Особи, відповідальні за своєчасне та у повному обсязі подання та оприлюднення фінансової звітності, визначені статтею 11 цього Закону, звільняються від відповідальності за порушення строків оприлюднення фінансової звітності за 2019 рік або консолідованої фінансової звітності за 2019 рік разом з аудиторським звітом у разі якщо така звітність буде оприлюднена у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19, або протягом 90 календарних днів з дня, наступного за днем завершення такого карантину, але не пізніше 31 грудня 2020 року, а для підприємств, які є емітентами цінних паперів, протягом строку, встановленого пунктом 7 Розділу VII «Прикінцеві положення» Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», але не пізніше 31 грудня 2020 року».

Таким чином, компанії, які відносяться до категорії середніх і великих компаній (що не є емітентами), які відповідно до ст. 14 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов’язані опублікувати звітність за 2019 рік разом з аудиторським висновком не пізніше 01 червня 2020 року, тепер можуть зробити це протягом 90 днів з дня, наступного за закінченням карантину.

Якщо карантин не буде продовжений після 24.04.2020, то термін публікації звітності за 2019 рік разом з аудиторським висновком – не пізніше 24.07.2020.

Цікаво також, що законодавці, прив’язавши терміни публікації до 90 календарних днів після карантину, передбачили обмежувач «але не пізніше 31 грудня 2020 року». Це означає, що навіть без зміни п. 26 законопроекту №3275, карантин теоретично може бути продовжений до кінця вересня.

Порядок звітності компаній, що відносяться до категорії емітентів цінних паперів, також змінений через прив’язку до дати проведення загальних зборів акціонерів.

Компанії-емітенти повинні здійснити публікацію протягом 5 робочих днів після проведення цих зборів (п. 29 законопроекту №3275). Загальні збори акціонерів за результатами 2019 року компанії-емітенти мають право провести в термін не пізніше трьох місяців з дати закінчення карантину (п. 30 законопроекту №3275).

Так чи інакше, з огляду на перенесення термінів публікації, власникам і керівництву компаній доцільно переглянути поточні витрати на проведення аудиту або переходу на МСФЗ. Компанія Kreston, розуміючи потреби клієнтів в умовах, що склалися, готова запропонувати відповідні послуги в сфері аудиту та консалтингу по вартості більш привабливій, ніж у провайдерів з числа компаній «Великої четвірки». Детальну інформацію про процес проведення аудиту в умовах карантину ви може можете знайти на нашому сайті.

Новини і публікації

Ознайомтесь з іншими експертними матеріалами Kreston Ukraine

НАШІ ПОСЛУГИ

Послуги Kreston Ukraine міжнародним та українським клієнтам

Kreston Ukraine представляє одну з найкращих аудиторських практик в Україні

Пропонуємо комплекс професійних послуг зі зниження податкових ризиків у сфері трансфертного ціноутворення

Оцінка бізнесу та активів для фінансової звітності, угод з капіталом, міжнародних фінансових установ

Реструктуризація бізнесу, фінансовий та податковий Due Diligence, консультації

ДОВІРТЕ СВІЙ ПРОЕКТ ПРОФЕСІОНАЛАМ

ПРИЄДНАТИСЬ ДО KRESTON