+38 044 333 44 93

Затвержено Порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях

На виконання пп. 39.6.2.4 Податкового кодексу (далі – ПК) затверджено Порядок попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях, за результатами якого укладаються договори, що мають односторонній, двосторонній та багатосторонній характер, для цілей ТЦУ (далі – КО, Порядок). Порядок, затверджений постановою КМУ від 17.07.2015 № 504, визнано таким, що втрачає чинність.

Порівняно з діючим на сьогодні Порядком № 504, новий Порядок включає такі положення:

• будь-яка інформація, документи чи матеріали, отримані ДПС від платника податків під час процедури узгодження ціноутворення, в тому числі під час визначення доцільності звернення щодо проведення процедури узгодження ціноутворення, не можуть бути розголошені чи оприлюднені без згоди платника податків та/або використані як підстава для здійснення заходів податкового контролю щодо визначення відповідності умов контрольованих операцій принципу “витягнутої руки” чи будь-яких інших заходів податкового контролю;

• листування з платником під час процедури узгодження ціноутворення та з питань укладення договору здійснюється в електронній формі в порядку, визначеному ст. 42 ПК.

Також затверджено форму заяви про попереднє узгодження ціноутворення для проведення підготовчого розгляду ДПС питання про проведення процедури узгодження ціноутворення. Платник надсилає до ДПС через е-кабінет заяву в електронній формі (за наявності технічної можливості) з накладенням кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог Закону від 05.10.2017 № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги». Постанова КМУ від 28.10.2021 № 1114 набуває чинності з 01.01.2022 р.

Запропоновані зміни спрямовані прискорити та спростити адміністрування процесів на всіх етапах процедури попереднього узгодження ціноутворення у контрольованих операціях (КО) в тому числі шляхом їх цифрового розвитку, зокрема під час листування між ДПС і великим платником податків.

З повним текстом Постанови можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/3kC3zN6

У разі виникнення запитань, ви завжди можете звернутись за консультацією до експертів з ТЦУ Kreston Ukraine.

E-mail: audit@kreston.ua

Телефон: +380 44 333 44 93

Форма зворотного зв’язку на сайті kreston.ua

Новини і публікації

Ознайомтесь з іншими експертними матеріалами Kreston Ukraine

НАШІ ПОСЛУГИ

Послуги Kreston Ukraine міжнародним та українським клієнтам

Kreston Ukraine представляє одну з найкращих аудиторських практик в Україні

Пропонуємо комплекс професійних послуг зі зниження податкових ризиків у сфері трансфертного ціноутворення

Оцінка бізнесу та активів для фінансової звітності, угод з капіталом, міжнародних фінансових установ

Реструктуризація бізнесу, фінансовий та податковий Due Diligence, консультації

ДОВІРТЕ СВІЙ ПРОЕКТ ПРОФЕСІОНАЛАМ

ПРИЄДНАТИСЬ ДО KRESTON