Інтегральні та друковані схеми використовуються в будь-якій електроніці — від невеликих побутових приладів до важкої техніки військово-промислового комплексу, тому санкції щодо саме цієї продукції можуть бути чи не найболючішими для країни-агресора.
Уряд Російської Федерації хоч і заявляє, що зможе самотужки покрити власні технологічні потреби, проте глобалізація та спеціалізація країн на окремих етапах виробництва схем унеможливлює досягнення такої цілі — в сучасних умовах жодна країна світу не може самостійно виготовити чип.
Низка технологічних компаній зі світовим ім’ям вже ввели обмеження на продаж своєї продукції до Російської Федерації, достатньо жорсткими стали також і санкції з боку ЄС та США. Такі дії вже суттєво обмежили доступ країни до сучасних технологій, що в результаті послабить її економіку, відріже від сучасного світу, а також не дозволить самостійно виробляти ряд товарів, постачання яких було зупинене внаслідок введення санкцій.
Проте для ефективної роботи санкційної політики важливо повністю позбавити Російську Федерацію партнерів. Для цього необхідно комунікувати з гравцями ринку, щоб переконати їх припинити або не нарощувати свої поставки в цю країну.
Якою є санкційна політика окремих країн щодо Російської Федерації? Які технологічні компанії вже пішли з країни, а хто продовжує працювати? Чи не завдасть технологічним компаніям серйозних збитків втрата такого ринку збуту? Відповіді на ці запитання в даному дослідженні.