+38 044 333 44 93

Вчимося на карантині: корисні поради з самоорганізації

Вимушена пауза нашого звичного режиму через спалах коронавірусу стимулює нас шукати нові способи для повсякденних справ: роботи, проведення часу і навчання. Освітні платформи, університети, книжкові магазини і навіть музеї швидко відреагували на ситуацію і дали безкоштовний онлайн-доступ до матеріалів для розвитку.

Ви бажаєте використовувати максимум цих можливостей, але все ще перебуваєте на стадії «збережу, щоб подивитися потім»? Ця замітка допоможе самоорганізувати ефективний онлайн-розвиток.

Фокусуйтеся на головному, щоб встигнути більше

Отже, в мережі з’явилися безліч безкоштовних онлайн-курсів, відео та книг, що відкривають доступні знання з усього світу. Залишається найголовніше – почати ними користуватися. Але ж їх багато, а ви – один. Хоча ні, ще є дистанційна робота, домочадці, холодильник і соціальні мережі. Як же сконцентруватися?

Давайте для початку приймемо той факт, що встигнути переглянути і прочитати все – неможливо. Правильніше буде прагнути до максимальної продуктивності і корисності навчання.

По-перше, визначте профільні для вас тематики: програми, пов’язані з професійною діяльністю, курси, що сприяють кар’єрному розвитку або ж навички, які ви хотіли розвинути у себе.

По-друге, не піддавайтеся ефекту повального захоплення, реєструючись на рекламовані програми і зберігаючи гігабайти нових книг. Згадайте те, що ви планували вивчити або прочитати ще до карантину, але давно відкладали. Ідеально, якщо у вас є вже складений план розвитку на рік – дотримуйтесь його.

По-третє, до проходження курсу ретельно знайомтеся з описом програми, досвідом лектора і відгуками – це допоможе уникнути дублювання інформації, рекламних заходів і виділити дійсно важливе.

Створіть систему навчання і складіть графік розвитку

Статистика Пенсільванського університету говорить про те, що тільки 50% користувачів популярного онлайн-майданчика Coursera доглядають першу лекцію, а до закінчення курсу приходять лише 4% слухачів.

Щоб справно завершити вибрані програми і прочитати необхідну літературу, потрібно грамотно розпланувати свій час і процес розвитку, з огляду на формат навчання: синхронний і асинхронний.

Синхронне навчання (вебінари, live-трансляції і інші формати з присутністю лектора) важливо планувати в календарі. Налаштуйте повідомлення за годину або 30 хвилин до події. Не піддавайтеся думки, що вдома у вас все під рукою – нагадування служить стимулом до того, щоб хоча б почати програму.

Асинхронне навчання (електронні курси, блоги, відео на YouTube, подкасти, електронні книги і статті) відрізняється тим, що ми можемо самостійно вибирати час навчання, при цьому час на цей розвиток також потрібно заносити в план-графік. Для додаткової мотивації визначте мінімальний термін навчання в день або в тиждень. При цьому залишайтеся реалістами – не слід планувати 8-годин щоденного розвитку, якщо ви при цьому працюєте віддалено, тримаєте побут і плануєте інші активності.

Обов’язково візуалізуйте ваш план навчання, додавши всі заходи в календар, або розмістивши яскравий листок з планами на видному місці. Це допоможе не забувати про події і відзначати свої щоденні досягнення і прогрес.

Використовуйте зручні для вас техніки тайм-менеджменту

Намагайтеся вибирати час для розвитку, під час якого вас буде мінімально турбувати оточення. Якщо ж це важко – беріть ваші поглиначі часу під контроль, не перериваючи процес навчання раптово і безконтрольно. Наприклад, старий добрий метод «Помідора», запропонований Ф. Черілло, допоможе стежити за концентрацією на навчанні.

Розділіть курс або читання на 25-хвилинні періоди інтенсивної роботи, а потім влаштуйте собі 5-хвилинну перерву на відпочинок, чашечку чаю або соціальні мережі. Після – повторіть це коло 25 хвилин / 5 хвилин, використовуючи таймер. Освоївши техніку, ви можете експериментувати з інтервалами і встановлювати більш зручні для вас.

Подбайте про обстановку

У бібліотеці дотримуються тиші, в школі сидять за партами, а в тренінговому залі достатньо місця для практичних вправ – це умови, необхідні для ефективного сприйняття матеріалу. А як виглядає ваше робоче місце для навчання вдома?

Наш мозок використовує шаблони мислення і сприйняття для оптимізації щоденних процесів. Тому читаючи в ліжку, ми будемо схильні засипати, а в кріслі перед телевізором ми неодмінно відволічемося на фільм. Постарайтеся виділити зону для навчання та облаштувати її.

Крім стандартних рекомендацій у вигляді зручного робочого місця, гарного освітлення і свіжого повітря, для онлайн-навчання вам можуть стати в нагоді навушники, щоб не відволікали сторонні звуки, а також ручка з блокнотом для записів і ідей, які можуть вас осяяти. Не лінуйтеся вести конспект – це допоможе краще засвоїти онлайн-інформацію і структурувати отримані знання.

Найголовніше  не зупиняйтеся

Заохочуйте свої щоденні досягнення. Фіксуйте, де вам можуть стати в нагоді отримані знання, а краще спробуйте їх відразу ж застосувати.

Щиро бажаю кожному, хто планує присвятити виділений час навчанню, підкорення нових вершин розвитку.

 

Ольга Шаповалова,
директор Kreston Academy 

Новини і публікації

Ознайомтесь з іншими експертними матеріалами Kreston Ukraine

НАШІ ПОСЛУГИ

Послуги Kreston Ukraine міжнародним та українським клієнтам

Kreston Ukraine представляє одну з найкращих аудиторських практик в Україні

Пропонуємо комплекс професійних послуг зі зниження податкових ризиків у сфері трансфертного ціноутворення

Оцінка бізнесу та активів для фінансової звітності, угод з капіталом, міжнародних фінансових установ

Реструктуризація бізнесу, фінансовий та податковий Due Diligence, консультації

ДОВІРТЕ СВІЙ ПРОЕКТ ПРОФЕСІОНАЛАМ

ПРИЄДНАТИСЬ ДО KRESTON